REKLAMA

Oficjalne oświadczenie Duszpasterzy Rolników w sprawie rolniczych protestów

PODKARPACIE. Duszpasterze Rolników zebrani na corocznych rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce.

Duchowni uważają, że jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości Polski. Zapraszają też do wspólnej modlitwy w intencji rolników.

– Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników, którzy bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków. Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin, ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce. Nie zgadzamy się na powierzchowne traktowanie problemów z jakimi borykają się rolnicy – napisali na swojej stronie duszpasterze z Archidiecezji Przemyskiej.

ZAT_3263

Duszpasterze proszą jednocześnie o wyrozumiałość dla protestujących i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z protestami. Zapraszają też na wspólną modlitwę w intencji rolników do Markowej. Szczegóły poniżej.

markowa-plakat

Źródło: Archidiecezja Przemyska
Fot. AZS/WZ

 

 

02-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)