REKLAMA

Tragedia w Kolbuszowej. 43-letni mieszkaniec zatruł się tlenkiem węgla

KOLBUSZOWA/PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Kolbuszowej. Mężczyzna stracił przytomność podczas kąpieli. Pomimo długotrwałej reanimacji jego życia nie udało się uratować.

– Wczoraj około godz. 22.30, kolbuszowscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Ruczki w Kolbuszowej, w związku podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni mężczyzna poszedł do łazienki. Rodzina, zaniepokojona brakiem odgłosów, weszła do środka, gdzie znalazła nieprzytomnego 43-latka. Natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej.

Niestety pomimo długotrwałej reanimacji, jego życia nie udało się uratować. Interweniujący na miejscu strażacy, po dokonaniu pomiarów stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w łazience. Na miejscu pracowali kolbuszowscy policjanci i prokurator. Ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

czad_2

Tlenek węgla (czad) to bezbarwny, bezwonny i śmiertelnie niebezpieczny gaz, który może ulatniać się, w chwili, kiedy urządzenia grzewcze są niesprawne lub niewłaściwie użytkowane. Czad nazywany jest cichym zabójcą.

Źródło: KPP w Kolbuszowej

15-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)