REKLAMA

DONALD TUSK do MORAWIECKIEGO: Czy wyście tam POWARIOWALI?! Ludzie NIE PRZEŻYJĄ!

Były premier, Donald Tusk wykorzystał noworoczne życzenia, aby skrytykować politykę rządu PiS i drastyczne podwyżki cen energii.

Donald Tusk, lider PO, złożył Polakom specyficzne życzenia na Nowy Rok. Polityk odniósł się do podwyżek cen gazu, które dotkną najbiedniejszych i starszych. Zaapelował do rządu, aby zaczął przeciwdziałać drożyźnie.

– Drodzy Państwo, w normalnych czasach po prostu złożyłbym dzisiaj Państwu świetnej zabawy sylwestrowej, sylwestra marzeń, szczęśliwego Nowego Roku, ale to nie są niestety normalne czasy – zaczął polityk Platformy Obywatelskiej.

 

– Właśnie dzisiaj dotarły do nas informacje ze wspólnot mieszkaniowych, ze spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądały rachunki gazowe u tysięcy polskich rodzin. I tak wszyscy cierpimy w Polsce, bo jest ta podwyżka gazowa – ponad 50% dla każdego gospodarstwa, ale okazało się, że oni przygotowali taką koszmarną ustawę, tak mając kompletnie gdzieś polskie rodziny, że w tysiącach polskich domów te podwyżki to będą podwyżki o kilkaset procent – stwierdził Tusk. Dodał, że dociera do niego „lawina” takich informacji, w tym z Radomia.

– Tam mieszka samotna matka z dwójką dzieci w tym lokalu – 25 metrów kwadratowych. W styczniu ma zapłacić 350 złotych, a płaciła 88 złotych. To jest 400% podwyżki – podkreślił.

– Mamy adres samotnej pani, emerytki, lokal ma 54 metry kwadratowe. Płaciła w grudniu, i tak dużo, 195 złotych. A wiecie, ile w styczniu ma zapłacić? 1609 złotych! To jest podwyżka o 825% – zaznaczył Tusk, przywołując kolejne przykłady.

– Czy wyście powariowali? – zwrócił się do rządu. – Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek!

– Panie premierze Morawiecki, my mamy przygotowaną ustawę gazową która może te idiotyzmy, tak niebezpieczne dla ludzi zmienić. Dostaniecie to na początku Nowego Roku, ale już dzisiaj musi Pan zapewnić wszystkie polskie rodziny, że te podwyżki nie wejdą w życie. Tu nie ma ani dnia czasu – podkreślił przewodniczący PO.

ZOBACZ TAKŻE:

Premier MORAWIECKI odpowiada Tuskowi: TERAZ zainteresował się Pan losem Polaków?

tvPolska

07-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)